|
Regulamin działalności Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowa nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie Na podstawie art. 43 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. nr 67 , poz. 329 z późn. zm.)
Rada Pedagogiczna uchwala co następuje:
Rozdział I Postanowienia ogólne
Ilekroć w dalszych przepisach jest mowa bez bliższego określenia o :
- Radzie – należy przez to rozumieć Radę Pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie.
- Regulaminie – należy przez to rozumieć niniejszy Regulamin działalności Rady Pedagogicznej.
§1
- Rada Pedagogiczna jest kolegialnym organem szkoły realizującym ustawowe i statutowe zadania dotyczące kształcenia, wychowania i opieki.
- W skład Rady wchodzą wszyscy nauczyciele zatrudnieni w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie.
- W zebraniach Rady może brać udział, po uprzednim powiadomieniu dyrektora, pracownik nadzoru, któremu powierzono sprawowanie nadzoru pedagogicznego nad szkołą.
- Do udziału w zebraniach Rady mogą być zapraszane przez przewodniczącego, za zgodą lub na wniosek Rady, inne osoby z głosem doradczym. Rada może ograniczyć ich udział do wskazanych punktów obrad.
- Zebrania Rady są protokołowane.
- Zebrania Rady odbywają się w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.
- Przepisy ust. 2-5 stosuje się odpowiednio w odniesieniu do posiedzeń komisji.
- Szczegółowy zakres kompetencji Rady określa statut.
§2
- Uczestniczenie w pracach Rady jest obowiązkiem każdego członka tego organu szkoły.
- Członkowie Rady obecni na zebraniu Rady lub posiedzeniu komisji dokumentują swój udział podpisem na liście osób wchodzących w skład Rady (komisji).
- Nauczyciele są zobowiązani do nieujawniania w trakcie prac Rady spraw, które mogą naruszyć dobro osobiste uczniów lub ich rodziców, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły.
§3
- Rada wykonuje swoje zadania i realizuje swoje uprawnienia (ustawa o systemie oświaty art. 41 i 42) na posiedzeniach plenarnych i poprzez działania komisji i zespołów.
- Komisje i zespoły przygotowują na plenarne posiedzenia Rady, projekty uchwał stanowiących, opinii i wniosków.
§4
- Przewodniczącego Rady upoważnia się do powoływania komisji stałych oraz doraźnych w zależności od zadań i funkcjonowania placówki.
- W skład komisji poza członkami Rady Pedagogicznej mogą także wchodzić inne osoby zaproszone przez Radę, ale z głosem doradczym.
- Komisje spośród swoich członków wybierają przewodniczących.
- Komisje sporządzają protokoły ze swej pracy i wnioski przekazują dyrektorowi szkoły.
- Przewodniczący komisji mogą być odwołani zwykłą większością głosów członków komisji
- W strukturze Rady Pedagogicznej działają następujące zespoły:
- Nauczyciele prowadzący zajęcia w danym oddziale tworzą zespół, którego zadaniem jest w szczególności ustalenie zestawu programów nauczania dla danego oddziału oraz ich modyfikowanie w miarę potrzeb. - Nauczyciele mogą tworzyć zespoły wychowawcze, zespoły przedmiotowe lub inne zespoły problemowo – zadaniowe. - Cele i zadania zespołów określone zostały w Statucie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie § 30 i 32
- Pracą zespołu wychowawczego, przedmiotowego lub problemowo- zadaniowego kieruje powołany przez dyrektora przewodniczący (lider).
- Przewodniczący zespołów mogą być odwołani w czasie kadencji przez dyrektora szkoły.
- Zebrania zespołów są protokołowane i przechowywane przez przewodniczącego.
§5
- Przewodniczącym Rady jest dyrektor.
- Przewodniczący Rady w szczególności:
- przygotowuje, zwołuje i prowadzi zebrania Rady; - podpisuje uchwały Rady; - podpisuje, wraz z protokolantem protokoły z zebrania Rady; - realizuje uchwały Rady podjęte w ramach jej kompetencji stanowiących z zastrzeżeniem art. 41 ust. 3 powołanej na wstępie ustawy.
- Do realizacji zadań, o których mowa w ust. 2 pkt 1- 3, przewodniczący może upoważnić wicedyrektora szkoły.
§6
- Uchwały Rady są podejmowane przez głosowanie na posiedzeniu plenarnym zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy członków.
- Przedstawicieli Rady Pedagogicznej do prac w różnych organach, zespołach i komisjach zewnętrznych, zgodnie z przepisami szczegółowymi, wybiera zebranie plenarne Rady w głosowaniu jawnym spośród zgłoszonych kandydatów. Wybrane zostają osoby, które uzyskają największą liczbę głosów.
- Na wniosek członka Rady przeprowadza się głosowanie tajne przyjęte w głosowaniu jawnym według zasad przewidzianych w ust. 1
§7
- Zwykła większość głosów jest to taka liczba
Ilość odwiedzin: | 1046 | Podmiot udostępniający: | Burmistrz UMiG Wołów | Osoba, która wytworzyła informację: | Piotr Kaleta | Osoba, która odpowiada za treść: | Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołowie | Osoba, która wprowadzała dane: | Piotr Kaleta | Data wytworzenia informacji: | 2003-12-17 09:40:29 | Data udostępnienia informacji: | 2003-12-17 09:40:29 | Data ostatniej aktualizacji: | 2003-12-17 09:55:30 |
Wersja do wydruku... Rejestr zmian...
|